Energy Centre České Budějovice  
Poradenství Stavby a rekonstrukce domů Vytápění Úspory energie Obnovitelné zdroje Bezplatně a nezávisle


Poradenstvi
Pro veřejnost
Služby
Zpravodaj 2008 - 2016
Zpravodaj 2017
Zpravodaj 2018
Zasílání aktualit
Ke stažení
Odkazy
Pro města a obce
Pro školy
Pro firmy
Projekty EU
ECČB
ZASÍLÁNÍ AKTUALIT
Setkání EKIS 2018

Aktuality z TZB-info


Zelená linka


vytisknout stránku

V pátek 16. září byl dopoledním promítáním pro českobudějovické základní školy v kině Kotva zahájen Evropský týden mobility v Českých Budějovicích. V rámci tohoto týdne a projektu České Budějovice a čistá mobilita proběhla v krajském městě řada akcí pro širokou veřejnost s cílem zprostředkovat informace o čisté mobilitě, umožnit setkání s odborníky a prohlédnout si a vyzkoušet ekologické dopravní prostředky. Součástí projektu byla rovněž fotografická soutěž. Bližší informace naleznete na www.cb-cistamobilita.cz. Příležitostí, kde pořídit soutěžní příspěvky, nabízel zářijový program poradenského střediska Energy Centre České Budějovice (ECČB) hned několik.

V úterý 20. 9. 2016 navštívil České Budějovice čestný předseda Asociace pro elektromobilitu ČR, Mgr. Jaromír Vegr. Setkat se s ním zájemci mohli na semináři „Elektromobil, kdy ano a kdy ne?". Bezprostředně po semináři většina z nich využila možnosti usednout za volant elektromobilu a prověřit jeho jízdní vlastnosti přímo v provozu. Seminář proběhl na magistrátu v zasedací místnosti rady města.

Ve středu 21. 9. ožila náplavka pod Dlouhým mostem. Elektromobily, elektroskútry, elektrokoloběžky, seqwaye, longboardy, wawebordy a horkovzdušný balón byly připraveny pro všechny, kdo měli čas a chuť přijít na pravý břeh Vltavy. V 16 hod. z náplavky odstartovala cyklojízda. Na nenáročné trase vhodné pro malé i velké doprovodili účastníky cyklojízdy členové Českého klubu velocipedistů - Podšumavan. Milovníci moderních technologií uvítali zkušební jízdy v elektromobilu Tesla Model S. Akci si nenechali ujít ani moderátoři Rádia Kiss Jižní Čechy, kteří vysílali z náplavky přímo do éteru.    

Ve čtvrtek 22. 9. 2016 zaplnila náměstí Přemysla Otakara II. soutěžní stanoviště. Celé dopoledne bylo náměstí uzavřeno pro motorová vozidla. Zelenou dostala čistá mobilita, ekologie a děti z českobudějovických základních a mateřských škol. U stánku ECČB byl m.j. vystaven elektroskútr a elektromobil, zkušební jízdy probíhali od 12 do 17 hod. Již tradiční Den bez aut doplnil Ekotrh.

AKTUÁLNĚ:

V současné době probíhá na českobudějovickém magistrátu výstava vybraných soutěžních fotografií.

Další akcí, která proběhne v rámci tohoto projektu bude prezentace čisté mobility a soutěže pro děti na Bambifestu ve dnech 19. a 20.5.2017.

Všechny výše jmenované akce jsou pro veřejnost bezplatné. Projekt České Budějovice a čistá mobilita realizuje spolek Energy Centre České Budějovice za podpory statutárního města České Budějovice. Projekt potrvá do 31. 7. 2017 a má ambiciózní cíl: přispět k informovanosti veřejnosti v oblasti ekologické dopravy a k omezení negativních dopadů emisí z dopravy na životní prostředí a zdraví obyvatel.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky a Ministerstvem životního prostředí.

www.mzp.cz

www.sfzp.cz

Loga_linear_EON_Asociace_1.JPG

  


Hlavní náplní činnosti ECČB je bezplatné odborné poradenství. Jedním z bonusů tohoto poradenství, které vám může ušetřit nemalé finanční prostředky, je jeho nezávislost. Poradenství ECČB nesměřuje ke komerční nabídce, spočívá v doporučení optimálních postupů a nastínění více možností řešení daného problému. Konečné rozhodnutí, výběr konkrétního produktu, dodavatele apod. je na klientovi.

Formy poradenství

  • osobní: bezplatnou a nezávislou konzultaci si můžete v ECČB sjednat i mimo konzultační hodiny, které jsou v pondělí a ve středu od 13 do 17 hod.
  • elektronické: s písemnými dotazy se na odborné poradce ECČB můžete obracet prostřednictvím elektronického formuláře
  • telefonické: poradci ECČB jsou připraveni vám zodpovědět vaše tel. dotazy každé pracovní pondělí a středu od 13 do 14 hod. a až na výjimky i v rámci celé provozní doby ECČB, tzn. od pondělí do čtvrtka od 8 do 17 a v pátek od 8 do 12 hodin.

Telefonní číslo pro dotazy a objednání osobní konzultace: 387 312 580

Bezplatný záznamník: 800 38 38 38 (nepřetržitě)

Elektronický formulář pro položení dotazu naleznete po kliknutí na logo.ekis-logo_v50px.gif  Verejnost.gif


Jedním z aktuálních témat je dotační program Nová Zelená úsporám. V případě vašeho zájmu o finanční prostředky z tohoto dotačního programu nabízíme zájemcům pomoc ve všech dílčích etapách přípravy a podání žádosti:

  • přisamotné orientaci vprogramu a zjištění, zda na dotaci máte ve vašem případě nárok;
  • při hledání optimálních technických řešení pro konkrétní budovu (doporučení vhodných opatření pro jednotlivé stavební konstrukce vpřípadě zateplování nebo správného systému vytápění);
  • při zpracování tzv. „odborného posudku", který je nezbytnou součástí žádosti a skládá se zprojektové dokumentace a energetického posudku; tyto dokumenty vám mohou zpracovat přímo naši odborníci, nebo vám doporučí projektanty a energetické specialisty, kteří se zabývají touto problematikou;
  • pomoc se závěrečnou kompletací žádosti.


Dne 1. ledna 2013 vstoupila v platnost novela zákona č. 406/2000 Sb. ve znění zákona č. 318/2012 Sb., která  ukládá povinnost předložit Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) při prodeji či pronájmu objektu. Zda se na vás tato povinnost vztahuje, můžete konzultovat s našimi odborníky. V případě zájmu vám nabídneme i zpracování PENB (tato služba je zpoplatněná).


Zákon č. 318/2012 Sb. ukládá stavebníkům, vlastníkům budov nebo společenství vlastníků jednotek (SVJ) povinnost vybavit vnitřní tepelná zařízení budov přístroji regulujícími a registrujícími dodávku tepelné energie konečným uživatelům. Tyto přístroje mají sloužit ke spravedlivému rozúčtování nákladů na vytápění. Instalace těchto přístrojů se nevztahuje na rodinné domy a objekty pro rodinnou rekreaci.Údaje o skutečné spotřebě tepla jsou důležitým údajem při koupi či pronájmu bytu, I tuto problematiku můřete konzultovat s odbornými poradci ECČB.
ECČB pořádá každoročně autobusové zájezdy na Veletrh úspor energií (Energiesparmesse) do hornorakouského Weslu. V příštím roce se s námi můžete na veletrh podívat v pátek 26. nebo v sobotu 27. února 2016. Více informací o veletrhu naleznete na www.energiesparmesse.at.

V rámci jednotlivých projektů pořádáme exkurze směřující zpravidla do Horního Rakouska. Cíly exkurzí jsou např. nízkoenergetické a pasivní domy, výrobní haly, větrné, vodní a fotovoltaické elektrárny, výtopny na biomasu, bioplynové stanice, města a obce zapojené do programu hornorakouské vláda „Energeticky úsporná obec".ex.gif


Pro širokou i odbornou veřejnost pořádá ECČB každoročně řadu seminářů, školení, workshopů a setkání.

 

Aktuální nabídku jednotlivých akcí naleznete vždy s dostatečným předstihem na www.eccb.cz. Pokud chcete mít jistotu, že se k vám tyto informace dostanou pravidelně a včas, můžete se registrovat k odběru našeho pravidelného měsíčního zpravodaje a aktuálních informací k plánovaným akcím.
Nová Zelená úsporám a kotlíková dotace

Ve středu 16. listopadu 2016 můžete v 15:00 hod. opět navštívit E.ON Poradenské centrum v Českých Budějovicích, kde vás Mgr. Bohuslav Čtveráček, odborný poradce ECČB, seznámí s problematikou týkající se dotačních programů Nová Zelená úsporám a kotlíková dotace. Od 14:00 do 14:45 hod. bude přítomen na online chatu.

Pozvánku v PDF naleznete zde.

 
Poslední aktualizace: 14.12.2018

úvodní strana