Energy Centre České Budějovice  
Poradenství Stavby a rekonstrukce domů Vytápění Úspory energie Obnovitelné zdroje Bezplatně a nezávisle


Poradenstvi
Pro veřejnost
Pro města a obce
Seminář a exkurze 19.6.2018
ENERGIE-OBCE-GEM
Zpravodaj pro města a obce
Veřejné osvětlení - EPC
Zasílání aktualit pro obce
Pro školy
Pro firmy
Projekty EU
ECČB
ZASÍLÁNÍ AKTUALIT
Setkání EKIS 2018

Aktuality z TZB-info


Zelená linka


vytisknout stránku

Poradenské středisko České Budějovice (ECČB) nabízí již 19. rokem jihočeským městům a obcím bezplatné poradenství týkající se energeticky úsporných opatření ve veřejných budovách. ECČB je součástí sítě středisek EKIS, jejichž poradenská činnost je financována Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. Poradenství na místě lze spojit s měřením tepelných úniků termovizní kamerou.

V rámci bezplatného poradenství poskytujeme např.:

  • konzultace při plánování energetických opatření (nové zdroje tepla, zateplování objektů, rekonstrukce veřejného osvětlení atd.);
  • konzultace při žádostech o dotace na snižování energetické náročnosti budov;
  • poradenství voblasti povinností vyplývajících ze zákona 406/2000 Sb. (PENB atd.);
  • informace o možnostech využití obnovitelných zdrojů energie (tepelná čerpadla, biomasa, solární a fotovoltaické systémy, malé vodní a větrné elektrárny);
  • asistenci při posuzování nabídek na zpracování energetických dokumentů nebo dodávek zařízení.

Dlouholetou tradici mají Dny energetického poradenství. Jedná se o neformální setkání energetických poradců ECČB s občany jihočeských měst a obcí, jehož součástí je prezentace, beseda na aktuální témata (dotace, rekonstrukce budov, zateplení, vytápění atd.) a v případě zájmu i individuální konzultace. Dny energetického poradenství pořádáme bezplatně, na straně města či obce je zajištění prostor, propagace (zpravodaj, místní rozhlas, vývěska), případně malé občerstvení. ECČB zajistí přednášející a bude informovat o konání akce webových stránek ECČB, FB a elektronického zpravodaje. V zimních měsících lze Dny energetického poradenství spojit s měřením termovizní kamerou.

Dále bezplatně poskytujeme informace o aktuálním dění v energetice a dotacích, např. ve formě článků pro obecní zpravodaje nebo internetové poradny.

Kromě bezplatného poradenství nabízíme městům bezplatné služby, mezi které patří zpracování průkazů energetické náročnosti budov, energetické audity, energetické posudky a měření termovizní kamerou s písemným protokolem.
Poslední aktualizace: 14.12.2018

úvodní strana